WhatsApp'a Proxy Üzerinden Bağlanma

WhatsApp’ı kullanan herkesin yeni yılı kutlu olsun! 2023’ün başını özel mesajlarla veya aramalarla kutlamış olsak da birçok insanın hâlâ internet kesintileri yüzünden sevdiklerine erişme imkanından mahrum bırakıldığının farkındayız.

Bu kişilere yardımcı olmak amacıyla, bugün dünyanın her yerindeki WhatsApp kullanıcıları için proxy desteği sunmaya başlıyoruz. Böylece, bağlantıları engellenen veya kesintiye uğrayan kişilerin WhatsApp’a erişmeye devam edebilmesi için gücü onların eline veriyoruz.

Bir proxy seçerek, dünyanın dört bir yanındaki gönüllüler ve kuruluşlar tarafından insanların özgürce iletişim kurmasına yardımcı olma amacıyla kurulan sunucular üzerinden WhatsApp’a bağlanabilirsiniz. Başkalarının bağlantı kurmasına yardımcı olma imkanınız varsa nasıl proxy kuracağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Proxy aracılığıyla bağlanmanız, WhatsApp’ın sağladığı yüksek gizlilik ve güvenlik seviyesini azaltmaz. Kişisel mesajlarınız uçtan uca şifreleme ile korunmaya devam eder. Bu sayede mesajlarınız iletişim kurduğunuz kişi ile sizin aranızda kalır ve proxy sunucuları, WhatsApp ve Meta dahil başka hiç kimseye görünmez.

2023 yılı için temennimiz bu internet kesintilerinin hiç yaşanmaması olacak. İran’da aylardır gördüğümüz bunun gibi kesintiler, birçok kişiyi insan haklarından mahrum bırakıyor ve acil yardım alma imkanlarını engelliyor. Bu kesintilerin devam etmesi durumunda, bu çözümün güvenli ve güvenilir iletişime ihtiyaç duyulan her yerde insanlara yardımcı olacağını umuyoruz.

Uygulamamızın en son sürümünü kullanan herkes artık ayarlar menüsünden bu seçeneğe erişebilecek. Bu özelliği nasıl kullanacağınıza ilişkin daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Kaynak:

https://blog.whatsapp.com/connecting-to-whatsapp-by-proxy