Minnesota Üniversitesi, Tıbbi Cihaz Siber Güvenlik Merkezi’ni Başlattı

2021 Bakken Tıbbi Cihazlar Merkezi Staj Programının genişletilmesi, iki bilim ve mühendislik öğrencisi ekibine tıbbi cihaz siber güvenlik dünyasını keşfetme ve Tıbbi Cihaz Siber Güvenlik Merkezi endüstri üyeleriyle etkileşim kurma fırsatı verdi. Haziran 2021’de fotoğraflanan bu öğrenciler, hastanelerin hasta refahını sağlamak için tıbbi cihaz kullanıcılarının kimliğini doğrulamasına yardımcı olacak verimli bir sistem geliştirmeye odaklandı.
Minnesota Üniversitesi, yeni Tıbbi Cihaz Siber Güvenlik Merkezini (CMDC) duyurmaktan gurur duyar. Merkez, tıbbi cihazların artan sayıda siber güvenlik tehdidine karşı hem güvenli hem de emniyetli olmasını sağlamak için üniversite-sanayi-hükümet işbirliklerini teşvik edecek.

CMDC, tıbbi cihaz imalat endüstrisi üyelerinden, gelişmekte olan cihaz güvenliği alanında keşif, sosyal yardım ve işgücü eğitimi için ortak bir merkez oluşturma talebine yanıt olarak kuruldu. Minnesota Eyaletinin tıbbi cihazlardaki güçlü mirasını güçlendiren merkez, potansiyel siber güvenlik tehditlerini ele almak için yeni araştırma, teknoloji, eğitim ve öğretim geliştirmeye odaklanacak.

Yeni merkez, hem tıbbi cihaz hem de siber güvenlik alanındaki Üniversite genelindeki enstitü ve merkezlerin uzmanlığını temel alıyor. Ayrıca, bu önemli endüstri sorununu ele almak için fakülte, personel ve öğrencilerinin yeteneklerini kanalize eder. Ortak çalışanlar arasında Minnesota Üniversitesi Bilim ve Mühendislik Koleji, Earl E. Bakken Tıbbi Cihazlar Merkezi, Teknolojik Liderlik Enstitüsü ve Araştırmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ofisi bulunmaktadır.

Minnesota Üniversitesi Başkanı Joan Gabel, “CMDC gibi yenilikçi ve dönüşümsel ortaklıklar geliştirmek, sistem çapında yeni stratejik planımız olan MPact 2025’in temel odak noktasıdır. devletimizin gelişen medtech sektörü ve ötesi.”

CMDC, Teknoloji-yoğun endüstriler için yerel ve küresel liderler geliştirme misyonuyla Bilim ve Mühendislik Fakültesi bünyesinde disiplinler arası bir merkez olan Teknolojik Liderlik Enstitüsü (TLI) içinde yer alacaktır.

“TLI, CMDC’ye ev sahipliği yapmaktan ve tıbbi cihaz siber güvenliği alanında eğitim fırsatları sunmaktan heyecan duyuyor. Merkez, misyonumuzla mükemmel bir uyum içindedir ve Tıbbi Cihaz İnovasyonu ve Güvenlik Teknolojileri yüksek lisans programlarımızdaki uzmanlığı birleştirir,” dedi TLI direktörü Allison Hubel. “Üreticiler test yoluyla yüksek düzeyde güvenlik sağlayabilirken, bağlı cihazların güvenliği büyüyen ve hareketli bir hedef olmaya devam ediyor ve bu işbirliğini ve CMDC’nin çalışmalarını sektör ve hizmet verdiği herkes için kritik hale getiriyor.”

CMDC, büyük ölçüde ABD’nin önde gelen beş sağlık sektörü şirketi tarafından kurulmuş ve finanse edilmiştir. Bunlara Boston Scientific, Smiths Medical, Optum, Medtronic ve Abbott Laboratories dahildir. Endüstri üyeleri, CMDC Yönlendirme Komitesinde yer almaya davet edilir ve önümüzdeki iki yıl içinde ek üyeler aktif olarak işe alınacaktır.

Optum’un bilgi güvenliği şefi Allison Miller, “Tıbbi cihazlar için siber güvenlik, teknolojinin nasıl kullanıldığı ve sağlık bilgilerinin nasıl korunduğu konusunda tüketicilerin sağlık şirketlerine duydukları güveni korumada kritik önem taşıyor” dedi. “Akademik kuruluşlar, endüstri uzmanları ve meslektaşlarımızla ortaklık kurarak, yalnızca güvenli tıbbi cihazların uzun vadeli başarısını desteklemekle kalmayıp aynı zamanda korumayı sağlamak için politikaların, düzenleyici tekliflerin ve son teknoloji testlerin formüle edilmesine yardımcı olabiliriz. bakım terapileri için tıbbi cihazlara güvenen hastalar.”

Merkez şu anda Minnesota Üniversitesi Stratejik Ortaklıklar ve Araştırma İşbirliğinden (SPARC) geçici direktör Katey Pelican tarafından yönetiliyor.

Pelican, “Bu alandaki yenilikleri ve keşifleri körüklemeye yardımcı olmak için tıbbi cihaz üreticileri ve sağlık hizmeti dağıtım endüstrileriyle yakın çalışmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi. “Tıbbi Cihaz Siber Güvenlik Merkezi’nin kurulmasıyla Üniversite, geleceğin işgücü liderlerini yetiştirmeye ve bu hayati derecede önemli ve genişleyen alanda tüm endüstriyi yükseltecek son teknoloji araştırmalar yürütmeye hazır.”

Merkez, açılış yılının bir parçası olarak yuvarlak masa toplantılarına ve bir hackathon’a ev sahipliği yapıyor, ağ oluşturma ve eğitim fırsatları organize ediyor, TLI’nin bu sonbaharda başlatacağı bir tıbbi cihaz siber güvenlik kısa kursu oluşturuyor ve bir tıbbi cihaz siber güvenlik yaz staj programı geliştiriyor.

Yaklaşan etkinlikler ve sektör üyeliği ayrıntıları da dahil olmak üzere CMDC hakkında daha fazla bilgi, Tıbbi Cihaz Siber Güvenlik Merkezi web sitesinde (https://cmdc.umn.edu/) bulunabilir .