2022 için en yüksek ücretli 15 sertifika

Belirli bir teknolojide sertifika almak ve önyükleme yapmak için sağlıklı bir maaş kazanmak isteyen BT uzmanları, en azından eğitim teknolojisi şirketi Skillsoft’tan gelen en son bilgilere göre bulut veya siber güvenliğe odaklanmalıdır. 29 Eylül Perşembe günü yayınlanan yeni bir rapor , AWS Certified Solutions Architect, Certified Information Security Manager, Google Cloud Architect ve Certified Information Systems Security Professional gibi rollere atıfta bulunarak 2022 için en yüksek ücretli 15 BT sertifikasına bakıyor .

BT sertifikalarındaki en sıcak konular

ABD’de 2.500’den fazla BT uzmanının katıldığı bir ankete dayanan liste, teknoloji alanında bildirilen en yüksek maaşları ortaya koyuyor ve hem işverenler hem de çalışanlar için kullanışlı bir Bilgi Edinme işlevi görüyor. Bu en yüksek maaşlardan birini yönetebilmeniz, sertifika almaktan fazlasını gerektirir. Bu finansal başarıyı elde etmek aynı zamanda iş rolünüze, mesleki gelişiminize, deneyiminize ve sıkı çalışmanıza da bağlıdır. Ancak liste, teknoloji kariyerinize nereye odaklanmak isteyebileceğiniz konusunda yardımcı rehberlik sağlıyor.

Siber güvenlik ve bulut sertifikalarına odaklanma, aynı iki alanın en yüksek maaşları yönettiği 2021 raporunda görülen eğilimi doğruluyor. 2022 listesi ayrıca, ortalama toplam sertifika sayısı, siber güvenlikle ilgili sertifikalara sahip olup olmadıkları, yönetimde olup olmadıkları ve ortalama yaşları dahil olmak üzere her sertifikaya sahip tipik profesyoneller hakkında ayrıntılar sağlar.

Skillsoft’un müşteri pazarı lideri Michael Yoo, şirketin bu konularla ilgili blog yazısında, “Bu yılın listesi, ilk olarak, bu yıl hangi konuların sıcak olmaya devam ettiğiyle dikkat çekiyor – en başta bulut, siber güvenlik ve veri alanındaki birkaç önemli sertifika ile destekleniyor” dedi. bulgular. “Her coğrafyada ve her büyüklükteki her sektördeki neredeyse her şirketin teknoloji stratejilerini güçlendirmek için bulut bilişime nasıl güvendiği düşünüldüğünde, bu şaşırtıcı değil.”

En yüksek ücretli teknoloji sertifikaları

AWS Sertifikalı Çözümler Mimarı Profesyonel

Listenin başında 168.080 $ maaşla AWS Certified Solutions Architect Professional yer alıyor. Bu rolde, karmaşık Amazon Web Services bulut altyapısını tasarlar, dağıtır ve desteklersiniz. AWS, bu tür bir sertifikayı elde etmeniz için, bir komut dosyası diliyle iki veya daha fazla yıllık uygulamalı deneyimin yanı sıra Windows, Linux ve çeşitli AWS hizmetlerinde becerilere sahip olmanızı önerir.

Sertifikalı Bilgi Güvenliği Yöneticisi

İkinci sırada, 162.347 dolarlık maaşla CISM veya Sertifikalı Bilgi Güvenliği Yöneticisi geliyor. Bu rolde, bir kurumun bilgi güvenliğini yönetir, tasarlar ve değerlendirirsiniz. Sertifika alabilmek için bilgi güvenliği yönetişimi, bilgi güvenliği risk yönetimi, bilgi güvenliği programı ve olay yönetimi konularında belirli bir düzeyde uzmanlığa sahip olmanız gerekir. Sınava girmeden önce, birkaç belirli alanda en az beş yıllık profesyonel deneyime ihtiyacınız var.

Google Cloud Profesyonel Bulut Mimarı

Üçüncü sırada ise 161.371 dolar maaş alan Google Cloud Professional Cloud Architect yer alıyor. Bu tür bir kimlik bilgisi elde etmek için, altyapıyı kurmanın ve süreçleri iyileştirmenin yanı sıra Google Cloud hizmetlerinin uygulanmasını yönetebilmeniz gerekir. Bu sertifikayı almaya çalışanlar, Google Cloud’da en az bir yıllık çözümler tasarlama ve yönetme konusunda en az üç yıllık deneyime sahip olmalıdır.

Sertifikalı Bilgi Sistemleri Güvenliği Uzmanı

Dördüncü sıra, 158.190 $ maaşla CISSP veya Certified Information Systems Security Professional’a gidiyor. Skillsoft’a göre bu sertifika, bir siber güvenlik programı tasarlama, uygulama ve yönetme yeteneğinizi ölçtüğü için BT güvenliği alanında yüksek lisans derecesi kazanmak gibidir. Bunu başarmak için, güvenlik ve risk yönetimi, güvenlik mimarisi ve mühendisliği, kimlik ve erişim yönetimi, güvenlik değerlendirmesi ve testi ve yazılım geliştirme gibi CISSP alanlarının iki veya daha fazlasında en az beş yıllık ilgili iş deneyimine ihtiyacınız olacak. güvenlik.

AWS Sertifikalı Çözümler Mimar Yardımcısı

Beşinci sırada 155.019 $ maaş alan AWS Certified Solutions Architect Associate yer alıyor. AWS Certified Solutions Architect Professional kimlik bilgisi için bir ön koşul olan bu sertifika, AWS’de hataya dayanıklı ve uygun maliyetli sistemler tasarlama deneyimine sahip bulut mimarları için tasarlanmıştır. Bunu edinmek isteyenler AWS Well-Architected Framework’e aşina olmalı ve en azından programlamanın temellerini bilmelidir; derin kodlama deneyimi gerekli değildir.

AWS Sertifikalı Güvenlik Uzmanlığı

Listede sonraki sırada 149.740 ABD doları maaşla AWS Sertifikalı Güvenlik Uzmanlığı yer alıyor. Bu, AWS bulutunda verilerin güvenliğini sağlama ve zorlu güvenlik sorunlarıyla başa çıkma yeteneğinizi ölçer. Bu sertifika için, bir BT güvenlik rolünde en az beş yıllık deneyime sahip olmanız ve bu yılların ikisinin AWS iş yüklerinin güvenliğini sağlamaya odaklanmış olmanız gerekir. Ayrıca, AWS güvenlik hizmetleri, günlük kaydı ve izleme stratejileri, bulut güvenliği tehdit modelleri ve güvenlik operasyonları ve riskleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Proje Yönetimi Uzmanı

Yedinci sırada, 148.290 $ maaş kazanan PMP veya Project Management Professional yer alıyor. Proje yöneticileri, projeleri baştan sona tanımlamaya, düzenlemeye ve yönetmeye yardımcı olur. Bu sertifikayı almak için dört yıllık bir üniversite diplomasına, üç yıllık proje liderliği deneyimine ve 35 saatlik proje yönetimi eğitimine veya bir CAPM sertifikasına sahip olmanız gerekir . Lise diplomasına sahip olanlar, proje yönetimi eğitimi veya CAPM sertifikasına ek olarak en az beş yıllık deneyime sahip olmalıdır.

Nutanix Sertifikalı Profesyonel—Çoklu Bulut Altyapısı (NCP-MCI)

Sekizinci sırayı 147.169 $ maaşla Nutanix Certified Professional—Multicloud Infrastructure (NCP-MCI) alıyor. Bu sertifika, AHV ana bilgisayarlarını ve sanal makineleri yönetmek için Prism Element’i kullanma beceriniz dahil, Enterprise Cloud’da Nutanix AOS 5.20 düğümlerini, bloklarını ve kümelerini dağıtma, yönetme ve sorun giderme becerilerinizi ölçer.

Microsoft Sertifikalı Azure Çözümleri Mimarı Uzmanı

Dokuzuncu sırada 142.975 dolarlık maaş kazanan Microsoft Sertifikalı Azure Çözümleri Mimarı Uzmanı yer alıyor. Bu BT sertifikası için Microsoft Azure üzerinde bulut ve hibrit çözümler tasarlama konusunda ileri düzeyde deneyime sahip olmanız gerekir. Microsoft ayrıca Azure yönetimi ve geliştirmesi, DevOps, ağ oluşturma, sanallaştırma, güvenlik ve yönetişim konularında bir uzmanlık düzeyi önerir.

Google Cloud—Bulut Dijital Lideri

Ve onuncu sırada, 142.707 dolarlık bir maaş alan Google Cloud—Cloud Digital Leader yer alıyor. Bu teknik sertifikayı almak için, bir kuruluşun bulut tabanlı girişimlerini desteklemek için Google’ın bulut platformu ve hizmetleri hakkında çalışma bilgisine sahip olmanız gerekir. Google Cloud ile dijital dönüşüm, altyapı ve uygulama modernizasyonu, veri ve Google Cloud ile inovasyon, Google Cloud güvenliği ve işlemleri gibi alanlara da aşina olmalısınız.

Kalan en iyi teknoloji sertifikaları

İlk 15’i tamamlayanlar, 142.336 $ maaşla CISA—Certified Information Systems Denetçisi , AWS Certified Big Data— Yıllık 138.403 $ maaşla Uzmanlık, VMware Certified Professional—138.349 $ maaşla Veri Merkezi Sanallaştırma (VCP-DCV) ve AWS . Yıllık ücreti 135.612 ABD Doları olan Sertifikalı Bulut Uygulayıcısı ve 133.568 ABD Doları maaşı olan CCNP Enterprise.

Kaynak:

https://www.techrepublic.com/article/highest-paying-certifications/?utm_source=email&utm_medium=referral&utm_campaign=apple-weekly